Groty solne

Poruszając tematy odnowy biologicznej i zdrowego wypoczynku nie da się pominąć groty solnej.

Groty solne wykorzystując ogromne walory terapeutyczne soli morskiej stają się popularną formą rehabilitacji terapii wzmacniającej oraz wypoczynku. Grota solna posiada unikalny mikroklimat, cechujący się przede wszystkim wyjątkową czystością bakteriologiczną oraz idealnie dopasowaną temperaturą i wilgotnością. Przebywanie w wnętrzu groty solnej ma korzystne oddziaływanie na samopoczucie i uodpornianie organizmu nie tylko dorosłych, lecz także dzieci.

Powietrze w grocie solnej jest nasycone ogromną ilością związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu takich jak jod, sód, potas, wapń, magnez, brom i wiele innych, równie ważnym elementem groty jest ujemną jonizacją - wyjątkowo korzystną dla człowieka.

Dla zwiększenia pozytywnego wpływu seansu w grocie solnej warto zainteresować się odpowiednią, relaksującą i odprężającą muzyką, oraz koloroterapią, która może zarówno stanowić funkcje lecznicze jak i rozrywkowe.

Już po kilku wizytach w grocie solnej odczujemy pozytywny wpływ wspomnianych czynników poprzez poprawę zdrowia i samopoczucia.

  • Model 1
  • Model 2
  •  Model 3